Przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej

W dzisiejszych czasach szerokie grono przedsiębiorców zwraca uwagę na wiele zalet współpracy z partnerami oraz klientami zagranicznymi.

Otwarcie granic i uproszczenie procedur sprawia, że sporo firm prowadzi działalność w Unii Europejskiej bez potrzeby martwienia się o różnorodne formalności. Sporo przedsiębiorstw prowadzi interesy również z partnerami spoza krajów Unii Europejskiej. Ostatnio grupa takich firm uległa znacznemu zwiększeniu ze względu na to, że Wielka Brytania wystąpiła ze struktur UE. Oznacza to, że w jej przypadku procedury są prawie takie same jak w przypadku innych krajów spoza Unii Europejskiej.

Przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej

Pozawspólnotowy obrót towarów – podstawowe informacje

Importowanie oraz eksportowanie towarów poza państwa Unii Europejskiej jest możliwe, ale w porównaniu z obrotem dóbr wewnątrz Unii, takie działania oznaczają konieczność zwrócenia uwagi na wiele istotnych formalności. Między innymi niezbędną sprawą jest zglaszanie elektroniczne towarów w ramach różnorodnych procedur oraz ich kontrolowanie w czasie przekraczania kranicy krajów. Rzecz jasna istnieją liczne procedury standardowe oraz inne procesy, takie jak przywóz tymczasowy, tranzyt, itp.

Należy zwrócić uwagę na to, że załatwienia spraw formalnych związanych z obracaniem towarów poza Unią Europejską wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego numeru EORI oraz załatwiania innych ważnych dokumentów. Nie wszyscy dysponują stosownymi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Należy powierzyć takie zadania etatowym pracownikom firmowym albo zdecydować się na usługi świadczone przez zewnętrzne agencje celne.

Specjalistyczni usługodawcy, reklamujący sie hasłami, takimi jak na przykład, posiadają szerokie oferty, które obejmują poradnictwo osobiste lub internetowe. Poza tym pracownicy zatrudnieni w takich firmach potrafią przygotowywać różne istotne dokumenty celne dla swoich klientów oraz reprezentują ich przed organami skarbowymi i celnymi w standardowych, a także bardziej skomplikowanych sprawach.

Motoryzacja

Nie musisz zarządzać flotą samodzielnie: Rozwiąż problemy zarządzania flotą z Truckcare

Bieżące zarządzanie flotą samochodów ciężarowych to złożone i często frustrujące zadanie, które może pochłonąć wszystkie Twoje zasoby, jeśli nie masz doświadczenia i nieodzownych narzędzi. Czy to śledzenie kilometrów, zapewnienie przeglądów technicznych, organizowanie terminowych przeglądów technicznych, czy po prostu praca nad obniżeniem kosztów paliwa, szeroko pojęte zarządzanie flotą oznacza szereg powiązanych obowiązków. Wsparcie zewnętrznej firmy specjalizującej […]

Read More
Motoryzacja

Opanuj sztukę kierowania – szkoła jazdy w gliwicach

Przygotowanie do jazdy – kluczowy krok w twojej karierze kierowcy Decyzja o rozpoczęciu nauki jazdy to ważny moment w życiu każdego przyszłego kierowcy. Szkoła Jazdy w Gliwicach oferuje kompleksowe przygotowanie do zdobycia uprawnień kierowcy. Wysoko wykwalifikowani instruktorzy, nowoczesny sprzęt szkoleniowy i dostosowane programy edukacyjne sprawiają, że nauka staje się nie tylko obowiązkiem, ale również fascynującą […]

Read More
Motoryzacja

Scania: Duży wybór części do ciężarówek stworzonych na mocy szwedzkiej wytrzymałości

Gdy mówimy o branży transportowej, jednym z pierwszych nazw, które przychodzą do głowy, jest „Scania”. Powód? To szwedzki gigant motoryzacyjny, który od ponad 125 lat dostarcza nam niezawodnych ciężarówek, autobusów i silników. W tym artykule przyjrzymy się bliżej marce Scania, a także temu, gdzie znajdziemy duży wybór części do tych niezawodnych maszyn. Scania: Synonim wytrzymałości […]

Read More