Przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej

W dzisiejszych czasach szerokie grono przedsiębiorców zwraca uwagę na wiele zalet współpracy z partnerami oraz klientami zagranicznymi.

Otwarcie granic i uproszczenie procedur sprawia, że sporo firm prowadzi działalność w Unii Europejskiej bez potrzeby martwienia się o różnorodne formalności. Sporo przedsiębiorstw prowadzi interesy również z partnerami spoza krajów Unii Europejskiej. Ostatnio grupa takich firm uległa znacznemu zwiększeniu ze względu na to, że Wielka Brytania wystąpiła ze struktur UE. Oznacza to, że w jej przypadku procedury są prawie takie same jak w przypadku innych krajów spoza Unii Europejskiej.

Przewóz towarów poza granice Unii Europejskiej

Pozawspólnotowy obrót towarów – podstawowe informacje

Importowanie oraz eksportowanie towarów poza państwa Unii Europejskiej jest możliwe, ale w porównaniu z obrotem dóbr wewnątrz Unii, takie działania oznaczają konieczność zwrócenia uwagi na wiele istotnych formalności. Między innymi niezbędną sprawą jest zglaszanie elektroniczne towarów w ramach różnorodnych procedur oraz ich kontrolowanie w czasie przekraczania kranicy krajów. Rzecz jasna istnieją liczne procedury standardowe oraz inne procesy, takie jak przywóz tymczasowy, tranzyt, itp.

Należy zwrócić uwagę na to, że załatwienia spraw formalnych związanych z obracaniem towarów poza Unią Europejską wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego numeru EORI oraz załatwiania innych ważnych dokumentów. Nie wszyscy dysponują stosownymi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Należy powierzyć takie zadania etatowym pracownikom firmowym albo zdecydować się na usługi świadczone przez zewnętrzne agencje celne.

Specjalistyczni usługodawcy, reklamujący sie hasłami, takimi jak na przykład, posiadają szerokie oferty, które obejmują poradnictwo osobiste lub internetowe. Poza tym pracownicy zatrudnieni w takich firmach potrafią przygotowywać różne istotne dokumenty celne dla swoich klientów oraz reprezentują ich przed organami skarbowymi i celnymi w standardowych, a także bardziej skomplikowanych sprawach.

Motoryzacja

Jakie są najczęstsze usterki w skrzyniach biegów

Skrzynie biegów automatyczne to kluczowy element wielu współczesnych pojazdów, oferują wygodę i płynność jazdy. Chociaż skrzynie biegów są obecnie mniej skomplikowane niż kiedyś, to nadal mogą wystąpić pewne problemy z ich działaniem. Warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze usterki skrzyń biegów automatycznych i sposoby ich naprawy. Naprawa usterek i regeneracja skrzyni biegów Jednym z najczęstszych […]

Read More
Motoryzacja

Kiedy będziecie mieli na samochodzie powłokę ceramiczną?

Każdy właściciel samochodu czyli jak podejrzewamy z niemalże stuprocentową pewnością także i ty jeżeli czytasz ten krótki tekst chciałby żeby jego wóz był możliwie jak najbardziej piękny. Jednak o czym wszyscy doskonale na pewno wiecie nie zawsze udaje się uzyskać taki oczekiwany przez użytkowników pojazdów mechanicznych efekt. Może w takim razie i ty już teraz […]

Read More
Blog Motoryzacja

Dlaczego zawieszenie, nie zapewnia nam takiego komfortu jazdy jak dotychczas?

Z jakiego powodu, zawieszenie nie gwarantuje oraz nie zapewnia nam, takiego komfortu jazdy jazdy dotychczas? Gdzie może leżeć problem, ewentualnie co uległo awarii, gdyż samo zawieszenie składa się z wielu części i elementów? Jest to jedno z tych pytań, na które nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi, jeżeli jednak spotykamy się z brakiem przyczepności do […]

Read More