Wymiana filtra w butelce Dafi SOFT

Ludzki organizm składa się głównie z wody. Dlatego przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest niezbędne dla dobrego samopoczucia, ale także dla zdrowia. Warto zadbać o właściwy poziom nawodnienia, ponieważ jest to kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. A co pić? Oczywiście wodę. Istnieje prosty sposób na pyszną i zdrową wodę w każdym miejscu. To butelka z filtrem wody.

Jak działa butelka filtrująca Dafi SOFT?

Butelka z filtrem wody działa na podobnej zasadzie co dzbanki filtrujące. Wyposażona jest w filtr z węglem aktywnym, który skutecznie poprawia smak i zapach wody kranowej. Filtr znajduje się w okolicach ustnika, woda jest więc oczyszczana bezpośrednio przed spożyciem. W przeciwieństwie do dzbanków, butelki Dafi SOFT można zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Dlaczego warto używać butelki z filtrem wody?

Butelka filtrująca to przede wszystkim sposób, by woda z kranu stała się smaczniejsza i zdrowsza. Filtry do butelki efektywnie redukują zawarty w kranówce chlor i inne substancje pogarszające jakość wody. Dzięki małym rozmiarom i ergonomicznemu kształtowi bidon Dafi SOFT pozwalają wygodnie pić wodę wszędzie, gdzie przyjdzie na to ochotę. Wygoda to jednak nie wszystko! Korzystanie z butelki to doskonała alternatywa dla wody butelkowanej. Przekłada się nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale również na zmniejszenie ilości plastikowych odpadów, czyli ochronę środowiska. Jeden filtr wystarczy do przefiltrowania ilości wody odpowiadającej 300 półlitrowym butelkom ze sklepu.

Wymiana filtra w butelce Dafi SOFT

Regularna wymiana filtra w butelce to prosty sposób na uzyskanie najlepszego smaku i optymalnych parametrów wody. Co zrobić, by o tym nie zapomnieć? Wystarczy skorzystać z pomocy przyjaznej aplikacji Moje, która wskaże czas wymiany, a także przypomni o konieczności przygotowania nowego filtra.

Jak umyć butelkę?

Przed wymianą filtra należy butelkę dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Do wyczyszczenia jej wszystkich elementów można wykorzystać płyn do mycia naczyń. Trzeba jedynie pamiętać, by używać umiarkowanie gorącej wody o temperaturze nie wyższej niż 50°C. Butelki nie należy także wyparzać ani myć w zmywarce.

Jak wymienić filtr?

Wymiana filtra w butelce Dafi SOFT to prosta czynność, należy jednak znać kilka podstawowych zasadach. W pierwszej kolejności nowy filtr trzeba przygotować przed użyciem. W tym celu warto zacząć od wyparzenia go w gorącej wodzie. Aby to zrobić, należy umieścić filtr na około minutę w odpowiedniej wielkości naczyniu wypełnionym wrzątkiem. Następnie filtr płuczemy pod bieżącą, zimną wodą. Tak przygotowany należy umieścić w butelce napełnionej wodą do 2/3 pojemności i energicznie wstrząsać. Po wylaniu wody butelkę trzeba opłukać i ponownie napełnić. Tym razem po instalacji filtra odwróconą do góry nogami butelkę opróżniamy przez ustnik. Czynność tą należy powtórzyć jeszcze raz i już filtr jest gotowy do użycia. Wystarczy napełnić butelkę kranówką, zainstalować filtr oraz ustnik i można cieszyć się wspaniałym smakiem przefiltrowanej wody. Aby poznać szczegóły zapraszamy tu: https://www.youtube.com/watch?v=3Yxh2TZwZOs&t=4s