Jaka pomoc udzielana jest Ukrainie?

Konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował że do Polski przybyło wielu uchodźców, są oni także rozlokowywani w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie mogą znaleźć bezpieczne schronienie.

Wiele krajów zadbało o możliwość asymilacji, nauki języka, oferowany jest także praca dla Ukraińców jak również wykształcenie dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu osoby dotknięte wojną mogą odnaleźć się w nowych miejscach, gdzie ich życie nie będzie zagrożone.

Jaka pomoc udzielana jest Ukrainie?

Pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy

Wiele krajów z całego świata dostarcza sprzęt wojskowy na Ukrainie, USA dostarczyły już sprzęt wartości ponad 20 miliardów euro, Wielka Brytania oraz Niemcy także dostarczają dużej ilości sprzętu. Są to przykładowo systemy przeciwrakietowe, Rosjanie wykorzystują różnego rodzaju pociski do ataku także na budynki cywilne oraz miasta. Z Polski wysłano czołgi T-72 konstrukcji radzieckiej, jednak zostały one znacznie unowocześnione. Także inne kraje europejskie przekazują sprzęt poradziecki, dzięki czemu żołnierze ukraińscy łatwiej przyswajają sobie jego obsługę. Dostarczony jest także nowocześniejszy sprzęt z USA, który może skutecznie zapobiegać rosyjskim atakom.

Ukraińskie miasta ostrzeliwane są od 24 lutego 2022 roku, co spowodowało bardzo duże straty, zniszczonych zostało wiele budynków. Miliony uchodźców którzy potrzebują pomocy mogą znaleźć się na miejscu na Ukrainie lub też w krajach Unii Europejskiej. W pomoc zaangażowanych jest wiele polskich fundacji, które uruchamiają zbiórki, dzięki czemu każdy może przeznaczyć niewielką kwotę, która pomoże uchodźcom. Pracownicy fundacji następnie organizują transporty, potrzebne są leki, odzież, środki higieniczne często także zgłaszane jest zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny, wyposażenie medyczne czy też agregaty prądotwórcze ze względu na częste braki dostaw energii elektrycznej.

Sytuacje dobrze opisują reportaże z Ukrainy, które znajdziemy na wielu stronach internetowych. Dostępnych jest także wiele filmów nagrywanych przez osoby prywatne, na kanale YouTube możemy zobaczyć w jaki sposób wygląda obecnie życie na terenach objętych działaniami zbrojnymi. Wiele informacji możemy znaleźć także na portalach dla uchodźców, często są to strony internetowe dwujęzyczne, co ułatwia komunikację.

Blog

Transport Osób i Przesyłek: Nasza Oferta na Warszawskim Rynku

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie usługi transportowe oferowane są na terenie Warszawy? W mieście, które tętni życiem, codziennie przemieszcza się tysiące osób i przesyłek. To właśnie dlatego tak ważne jest zapewnienie sprawnego, niezawodnego transportu. W tym artykule przyjrzymy się naszej ofercie transportu osób i przesyłek na warszawskim rynku. Dowiedz się, jakie usługi oferujemy, aby ułatwić […]

Read More
Blog

Gamelan 100 FS: Ochrona Upraw w Nowoczesny Sposób

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie innowacje i nowoczesne technologie można wykorzystać, aby chronić swoje uprawy? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! W dzisiejszym artykule przyjrzymy się Gamelan 100 FS – nowoczesnemu rozwiązaniu ochrony upraw, które zmienia sposób, w jaki rolnicy dbają o swoje plony. Zapraszam do lektury, aby dowiedzieć się więcej o tym fascynującym […]

Read More
Blog

Fotograf Wałbrzych: Twoje Wyjątkowe Ślubne Wspomnienia

Jeśli planujesz swoje wymarzone wesele w Wałbrzychu i zastanawiasz się, jak znaleźć idealnego fotografa ślubnego, to jesteś we właściwym miejscu! Fotografia ślubna to niezwykle ważny element każdego ślubu, ponieważ to właśnie dzięki niej możesz uwiecznić najpiękniejsze chwile tego wyjątkowego dnia. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w profesjonalnego fotografa ślubnego, jakie usługi oferuje, […]

Read More