Jaka pomoc udzielana jest Ukrainie?

Konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował że do Polski przybyło wielu uchodźców, są oni także rozlokowywani w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie mogą znaleźć bezpieczne schronienie.

Wiele krajów zadbało o możliwość asymilacji, nauki języka, oferowany jest także praca dla Ukraińców jak również wykształcenie dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu osoby dotknięte wojną mogą odnaleźć się w nowych miejscach, gdzie ich życie nie będzie zagrożone.

Jaka pomoc udzielana jest Ukrainie?

Pomoc wojskowa i humanitarna dla Ukrainy

Wiele krajów z całego świata dostarcza sprzęt wojskowy na Ukrainie, USA dostarczyły już sprzęt wartości ponad 20 miliardów euro, Wielka Brytania oraz Niemcy także dostarczają dużej ilości sprzętu. Są to przykładowo systemy przeciwrakietowe, Rosjanie wykorzystują różnego rodzaju pociski do ataku także na budynki cywilne oraz miasta. Z Polski wysłano czołgi T-72 konstrukcji radzieckiej, jednak zostały one znacznie unowocześnione. Także inne kraje europejskie przekazują sprzęt poradziecki, dzięki czemu żołnierze ukraińscy łatwiej przyswajają sobie jego obsługę. Dostarczony jest także nowocześniejszy sprzęt z USA, który może skutecznie zapobiegać rosyjskim atakom.

Ukraińskie miasta ostrzeliwane są od 24 lutego 2022 roku, co spowodowało bardzo duże straty, zniszczonych zostało wiele budynków. Miliony uchodźców którzy potrzebują pomocy mogą znaleźć się na miejscu na Ukrainie lub też w krajach Unii Europejskiej. W pomoc zaangażowanych jest wiele polskich fundacji, które uruchamiają zbiórki, dzięki czemu każdy może przeznaczyć niewielką kwotę, która pomoże uchodźcom. Pracownicy fundacji następnie organizują transporty, potrzebne są leki, odzież, środki higieniczne często także zgłaszane jest zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny, wyposażenie medyczne czy też agregaty prądotwórcze ze względu na częste braki dostaw energii elektrycznej.

Sytuacje dobrze opisują reportaże z Ukrainy, które znajdziemy na wielu stronach internetowych. Dostępnych jest także wiele filmów nagrywanych przez osoby prywatne, na kanale YouTube możemy zobaczyć w jaki sposób wygląda obecnie życie na terenach objętych działaniami zbrojnymi. Wiele informacji możemy znaleźć także na portalach dla uchodźców, często są to strony internetowe dwujęzyczne, co ułatwia komunikację.

Blog

Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa bez glutenu jest idealnym rozwiązaniem dla osób z nietolerancją glutenu lub celiakią. Wykluczenie glutenu z diety może być wyzwaniem, ale dzięki diecie pudełkowej można cieszyć się zdrowymi i smacznymi posiłkami, które nie zawierają szkodliwych składników. Dieta pudełkowa dla osób z nietolerancją glutenu i laktozy Gluten jest białkiem występującym w pszenicy, jęczmieniu, żytnim i […]

Read More
Blog

Egipt to raj dla kitesurferów

El Gouna to malownicze miasto położone na wybrzeżu Morza Czerwonego w Egipcie, które przyciąga kitesurferów z całego świata. To doskonałe miejsce do uprawiania tego ekscytującego sportu, oferujące nie tylko doskonałe warunki wodne, ale również szeroki wybór ośrodków i szkół kitesurfingowych. Doskonałe warunki do kitesurfingu w El Gouna El Gouna słynie z doskonałych warunków wodnych, które […]

Read More
Blog

Zwalczanie chorób grzybiczych w uprawie rzepaku

Rzepak to ważna roślina uprawna, ale jednocześnie bardzo podatna na wiele chorób, które mogą spowodować znaczne straty w zbiorach. Choroby rzepaku mogą być wywołane przez różne patogeny, w tym przez bakterie, wirusy i grzyby. Wśród najczęstszych chorób rzepaku wymienić można m.in. fuzariozę, mączniaka rzekomego, zgorzel siewek, zgniliznę twardzikową oraz choroby wirusowe. Choroby występujące w uprawach […]

Read More