Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Zakup pierwszego mieszkania czy też domu to duży wydatek, wielu młodych ludzi decyduje się zatem na kredyt hipoteczny, który może stanowić nawet 80% całej inwestycji.

W przypadku domu lub mieszkania może być to także kwota, która będzie przeznaczona na remont czy też wykończenie nieruchomości zakupionej w stanie surowym. Dlatego powinniśmy dokładnie przeliczyć jaka kwota będzie nam potrzebna, uzyskać wycenę nieruchomości, dzięki temu będziemy mogli także ustalić na jaki okres czasu będziemy brali kredyt hipoteczny.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Wybór kredytu hipotecznego z pomocą doradcy finansowego

Należy brać pod uwagę naszą zdolność kredytową, czyli wszystkie dochody z pracy, będzie to pensja lub też dochody związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dodatkowo bierzemy pod uwagę wydatki, ilość osób jakie mamy na utrzymaniu, wszystkie koszty związane z czynszem oraz opłatami. Dzięki temu będzie to informacja dla banku jaka kwota może być przez nas spłacana. Bank chcę upewnić się, że będzie nas stać na spłatę comiesięcznego zobowiązań, dlatego przeanalizuje nasz status na podstawie dostarczonych dokumentów. Powinniśmy przygotować się na dostarczenie dokumentów od pracodawcy, przykładowo z działu księgowego, które będą mówiły o naszych dochodach,. Należy uwzględnić wszystkie posiadane do tej pory kredyty czy też inne zobowiązania finansowe.

Możemy także uzyskać specjalistyczną pomoc doradcy kredytowego, pomoże on w dobraniu produktu finansowego oferowanego przez wiele banków, który będzie dla nas najkorzystniejszy pod względem finansowym. Często banki będą naliczały różnego rodzaju opłaty, zakup nieruchomości będzie wiązał się także z wydatkami sądowymi i notarialnym. Banki do kosztów wliczają także wycenę przez własnego specjalistę czy koszty ubezpieczenia nieruchomości. Często na koszty kredytu hipotecznego wpływa także ubezpieczenie kredytobiorcy, będzie to ubezpieczenie od utraty pracy czy też śmierci.

Doradca pomoże nam uzyskać dopasowany do naszych możliwości finansowych kredyt hipoteczny Kraków jest miastem gdzie znajdziemy doradców, którzy od wielu lat pomagają swoim klientom w podjęciu decyzji kredytowej. Może także znacznie skrócić czas oczekiwania na decyzję, pomoże nam przygotować prawidłowo wniosek oraz wszystkie dokumenty, które powinny być dostarczone do banku.

Blog

Góry Stołowe: Odkryj unikatowe skały i malownicze szlaki

Góry Stołowe, z ich unikalną geologią i malowniczymi krajobrazami, stanowią jeden z najbardziej fascynujących regionów górskich w Polsce, a nawet w Europie. Ich niezwykła formacja, która odróżnia je od większości górskich pasm, przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. W tym artykule przybliżymy piękno Gór Stołowych, eksplorując ich szczyty, szlaki oraz najciekawsze atrakcje, które sprawiają, że […]

Read More
Blog

Doradztwo finansowe – kredyty hipoteczne

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego doradztwo finansowe jest kluczowym elementem planowania przyszłości? Zwłaszcza, gdy mówimy o kredytach hipotecznych, których warunki i opcje mogą czasami wydawać się jak labirynt. W tym artykule odkryjemy świat doradztwa finansowego związany z kredytami hipotecznymi, poświęcając uwagę na zrozumienie, korzyści i kluczowe kwestie związane z tym obszarem. Co to jest doradztwo […]

Read More
Blog

Innowacyjne pomysły na domy mieszkalne z płyty warstwowej – styl i funkcjonalność

Płyta warstwowa to innowacyjne rozwiązanie w budownictwie, które zdobywa coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety. Składa się z dwóch warstw materiału izolacyjnego, połączonych trwałą warstwą nośną. Ale jak można wykorzystać tę technologię do stworzenia domu, który nie tylko zachwyca stylem, ale także jest funkcjonalny? Kreatywność w projektowaniu zewnętrznych elewacji Zacznijmy od zewnętrznej […]

Read More