Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Zakup pierwszego mieszkania czy też domu to duży wydatek, wielu młodych ludzi decyduje się zatem na kredyt hipoteczny, który może stanowić nawet 80% całej inwestycji.

W przypadku domu lub mieszkania może być to także kwota, która będzie przeznaczona na remont czy też wykończenie nieruchomości zakupionej w stanie surowym. Dlatego powinniśmy dokładnie przeliczyć jaka kwota będzie nam potrzebna, uzyskać wycenę nieruchomości, dzięki temu będziemy mogli także ustalić na jaki okres czasu będziemy brali kredyt hipoteczny.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Wybór kredytu hipotecznego z pomocą doradcy finansowego

Należy brać pod uwagę naszą zdolność kredytową, czyli wszystkie dochody z pracy, będzie to pensja lub też dochody związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dodatkowo bierzemy pod uwagę wydatki, ilość osób jakie mamy na utrzymaniu, wszystkie koszty związane z czynszem oraz opłatami. Dzięki temu będzie to informacja dla banku jaka kwota może być przez nas spłacana. Bank chcę upewnić się, że będzie nas stać na spłatę comiesięcznego zobowiązań, dlatego przeanalizuje nasz status na podstawie dostarczonych dokumentów. Powinniśmy przygotować się na dostarczenie dokumentów od pracodawcy, przykładowo z działu księgowego, które będą mówiły o naszych dochodach,. Należy uwzględnić wszystkie posiadane do tej pory kredyty czy też inne zobowiązania finansowe.

Możemy także uzyskać specjalistyczną pomoc doradcy kredytowego, pomoże on w dobraniu produktu finansowego oferowanego przez wiele banków, który będzie dla nas najkorzystniejszy pod względem finansowym. Często banki będą naliczały różnego rodzaju opłaty, zakup nieruchomości będzie wiązał się także z wydatkami sądowymi i notarialnym. Banki do kosztów wliczają także wycenę przez własnego specjalistę czy koszty ubezpieczenia nieruchomości. Często na koszty kredytu hipotecznego wpływa także ubezpieczenie kredytobiorcy, będzie to ubezpieczenie od utraty pracy czy też śmierci.

Doradca pomoże nam uzyskać dopasowany do naszych możliwości finansowych kredyt hipoteczny Kraków jest miastem gdzie znajdziemy doradców, którzy od wielu lat pomagają swoim klientom w podjęciu decyzji kredytowej. Może także znacznie skrócić czas oczekiwania na decyzję, pomoże nam przygotować prawidłowo wniosek oraz wszystkie dokumenty, które powinny być dostarczone do banku.

Blog

Polskie góry, są idealnym miejscem do wypoczynku dla turystów z całego świata

Śmiało można powiedzieć, że polskie góry tym samym najbardziej znany region, a więc okolice Zakopany lub Tatry, są idealnym miejscem do wypoczynku dla turystów z całego świata. Oczywiście wynika to z kilku ważnych faktów, jednym z nich jest bez wątpienia to, iż coraz częściej pragniemy przebywać tutaj ze względu na aurę oraz panujący spokój. Pewnie, […]

Read More
Blog

Czy warto mieć schody drewniane w domu?

Schody drewniane to eleganckie i trwałe rozwiązanie dla domów i budynków użytkowych. Ich naturalny wygląd dodaje charakteru i ciepła do wnętrza, a także pasuje do różnych stylów architektonicznych. Jedną z zalet schodów drewnianych jest ich trwałość. Drewno jest materiałem, który jest odporny na uszkodzenia i długo zachowuje swój piękny wygląd. Schody drewniane mogą być również […]

Read More
Blog

Fungicyd o jak największej randze i efektywności działania

Co prawda bardzo wielu z ans lubi grzyby i je zbiera ale być może nie wszyscy zwłaszcza jeżeli nie jesteście na co dzień rolnikami wiecie o tym że grzyby to także niestety jak najbardziej uparte i trudne do zwalczenia pasożyty zbożowe. I być może już teraz w tym momencie wielu z was myśli na przykład […]

Read More