
Branża produkcyjna, handlowa, przemysłowa i wiele innych, obejmują różnorodne formy działalności wielu przedsiębiorstw zajmujących się różnymi zadaniami.
Bardzo często obejmują one dostarczanie klientom różnych towarów i usług. W związku z tym bardzo ważną rolę odgrywają obecnie działania mające na celu nadawanie specjalnych znaków towarowych. Pod tym pojęciem kryją się specjalne oznaczenia umożliwiające identyfikację konkretnych produktów, a także marek. Są one zastrzegane w Urzędach Patentowych.
Najważniejsze rodzaje znaków towarowych
Istnieje kilka podstawowych typów znaków towarowych. Jednym z nich jest znak słowny. W tym przypadku mamy do czynienia ze słowem opisującym dany produkt albo markę, bez żadnych dodatkowych elementów graficznych. Oznacza to, że po samej nazwie, klienci będą wiedzieć z jakim produktem lub jaką firmą mają do czynienia. Znaki słowne są bardzo popularne wśród wielu przedsiębiorców, ponieważ ich korzystanie nie wiąże się z koniecznością wymyślania skomplikowanych elementów graficznych.
Drugą popularną opcją jest znak słowno-graficzny. W tym przypadku mamy do czynienia ze słowem, które idzie w parze z jakimś charakterystycznym i łatwym do zapamiętania elementem graficznym. Najczęściej taki znak obejmuje oba elementy, ale często zdarzają się sytuacje, w których słowa i grafiki są używane oddzielnie. Oznacza to, że korzystanie z takich znaków towarowych jest bardzo elastyczne dla sprzedających, którzy używają ich w wielu różnorodnych materiałach reklamowych.
Trzecia grupa to typowe znaki graficzne, w których nie są wykorzystywane żadne słowa. Dotyczą one najczęściej dużych i rozpoznawalnych marek krajowych, a także międzynarodowych. Takie oznaczenia są wystarczające, aby klient wiedział z czym ma do czynienia. Sporo cennych informacji na temat znaków towarowych oraz ich różnych odmian można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://znakitowarowe-blog.pl/rodzaje-znakow-towarowych-odmiany/. Dobrze jest uzyskać więcej informacji w tym zakresie, aby bardziej przygotować się do procesu stworzenia i zarejestrowania własnego znaku towarowego.