Dlaczego pomiar wilgotności ziarna ma znaczenie

Przechowując ziarno przez dowolny okres, należy mieć świadomość obszarów ryzyka związanych z temperaturą i wilgotnością ziarna.

Wysoka temperatura lub wysoka wilgotność oznaczają, że ziarno jest zagrożone inwazją owadów lub rozwojem grzybów i pleśni. Istnieje bezpieczna metoda przechowywania ziarna wilgotnego, jeśli jest schłodzone do około 5 stopni Celsjusza lub bardzo suchego w temperaturze do 15 stopni Celsjusza. Do sprawdzenia poziomu wilgoci ziaren służy wilgotnościomierz do kukurydzy (futurefarm24.pl).

Dlaczego pomiar wilgotności ziarna ma znaczenie

Sprawdzanie wilgotności ziaren za pomocą wilgotnościomierza do kukurydzy

Dokładny pomiar wilgotności ma kluczowe znaczenie w czasie zbiorów oraz podczas suszenia i przechowywania ziaren. Dlatego sensowne jest używanie wilgotnościomierza do kukurydzy, który zapewnia spójne, dokładne i niezawodne odczyty pomiarów wilgotności ziarna. Inne metody są zawodne, czasochłonne, uzyskanie dokładnych wyników jest po prostu niemożliwe bez wilgotnościomierza do kukurydzy. Wilgotnościomierz pozwala wiedzieć z całą pewnością, kiedy ziarno jest suche do użytku. Proces jest wygodny, zajmuje mniej czasu i jest dokładniejszy.

Możesz zmierzyć poziom wilgotności różnych rodzajów ziaren za pomocą wilgotnościomierza, w tym pszenicy, ryżu, rzepaku, kukurydzy i jęczmienia. Zaawansowane testery wilgotności umożliwiają udostępnianie wyników na telefonie i porównywanie wyników z różnych dni. Przechowywanie kukurydzy i zbóż jest zwykle dużym wyzwaniem dla rolników, ponieważ trzeba kontrolować wilgotność i upewnić się, że ziarna są w dobrym stanie. Przechowywanie w chłodnym i wilgotnym środowisku doprowadzi do powstania pleśni na ziarnach. Wysokiej jakości wilgotnościomierz jest łatwy w użyciu i pomaga kontrolować środowisko, w którym przechowujesz ziarna, utrzymując odpowiedni poziom wilgotności.

Wilgotnościomierze pozwalają rolnikom upewnić się, że ich produkty spełniają wysokie standardy jakości. Gdy nie używasz wilgotnościomierza, nie możesz stwierdzić z całą pewnością, czy ziarno jest gotowe do zbioru, ani czy jakość przyniesie największy zysk. Tester pozwala kontrolować jakość ziarna i uzyskiwać spójne wyniki, a tym samym zapewnić rentowność zbiorów.

Biznes

Gdzie i jak szukać porządnych hurtowni kosmetycznych?

Kosmetyki zaliczają się do grona podstawowych produktów, które odgrywają niezwykle istotną rolę w ludzkim życiu. Poza kosmetykami, ważne są też środki piorące, produkty do zmywarek, różnego rodzaju akcesoria higieniczne oraz produkty dezynfekujące. Te oraz inne wyroby o podobnym charakterze, są dostępne w ofertach hurtowni kosmetycznych, które zaopatrują firmy, osoby prywatne czy też sprzedawców detalicznych specjalizujących […]

Read More
Biznes

Branding na który każdy z was powinien postawić

Może wśród osób które czytają ten tekst nie ma przedsiębiorców. Dlatego tym z was którzy nie znacie tego pojęcia to już teraz mówimy w tym miejscu że branding to nic innego jak możliwie jak najlepszy i to pod każdym względem cyfrowy wizerunek firmy. I niewykluczone że także i ty już teraz myślisz o tym jak […]

Read More
Biznes

Różne sposoby wykorzystania artykułów reklamowych

Nawet po zapoznaniu się z szeroką gamą dostępnych produktów promocyjnych, określenie najskuteczniejszego sposobu wykorzystania gadżetów reklamowych w kampanii marketingowej może być trudne. Warto również wziąć pod uwagę grupę docelową, do której mają być skierowane artykuły promocyjne, aby wybrać najbardziej skuteczną formę takiej reklamy. Kiedy warto rozdawać gadżety reklamowe? Jeśli twoja firma regularnie bierze udział w […]

Read More